Yakışır Sana Turkcell

Turkcell Mustafa Filmine Sponsor Olmadı

Merak ve heyecanla beklediğimiz Mustafa Filmi yarın vizyona giriyor. Beraberinde dostu ve düşmanı da ortaya çıkartıyor üstelik.

Efendim, bugün Vatan gazetesinde yayınlanan, Ercan İnan imzalı habere göre, Musfata Filminin senaristi ve yönetmeni Can Dündar’a ilkin filme sponsor olmayı üstlenen Turkcell firmasından son anda menfi bir yanıt gelmiş. Gerekçe ise ibretlik adeta.

Turkcell yönetiminde filmi izledikten sonra ortaya çıkan ve sponsorluktan da geri adım atılmasına neden olan görüş (hezeyan demek daha doğru olur bence) şuymuş: “Bizim Turkcell olarak toplumun her kesiminden müşterimiz var. Böyle bir filme sponsor olarak müşterilerimizin bir kısmını karşımıza alma riskini üstlenemeyiz.” Bknz…

Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir gerekçe kabul edilebilir mi? Cumhuriyetin kendilerine sunduğu her türlü nimetten faydalanan bu insanlar ve bu firma, aynı cumhuriyetin kurucusunun aziz hatırasına sadece kâr amacı ile nasıl yaklaşabilir? Helal olsun sana Turkcell, yakışır sana. Çıksın bakalım aklar, karalar ortaya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir