Vitrinler Kansız Olsun

Kürke Hayır Platformu

Kürke Hayır Platformu, 2003 yılından bu yana kürkün gereksiz ve kanlı yöntemlerle elde edilen lüks bir tüketim maddesi olduğunu anlatmaya çabalayan bir oluşumdur. Kurkehayir.gen.tr adresinden yayın yapan websitemiz aracılığı ile insanlara çekici bir ürün olarak sunulan kürkün ardındaki vahşetin altını çiziyoruz. Kürk konusunu yalnızca hayvan hakları yönü ile değil; kürk endüstrisinin doğal yaşama verdiği geri dönüşü olmayan zararlar, çeşitli basın-yayın organları yoluyla tüketicilerin kürk hakkında yanlış bilgilendirilmesi ve  bütün dünyada kürke karşı oluşan olumsuz tavır nedeniyle moda firmalarının başvurduğu etiket sahteciliği yönleri ile ele alıyor ve kamuoyunun dikkatini bu konulara çekmeyi hedefliyoruz.

Ve şimdi de  moda tasarımcılarını kreasyonlarında kürk kullanmaktan vazgeçmeye ve giyim mağazası sahiplerini kürk içeren giyim eşyaları ve aksesuarları satmamaya davet etmeyi amaçlayan “Vitrinler Kansız Olsun” projesini hayata geçiriyoruz. Projenin öncelikli hedefi,  küçük ve orta ölçekli giyim mağazaları ve butiklere ulaşılarak Kürke Hayır Platformu tarafından hazırlanan ve kürk karşıtı sloganlar içeren sticker’ları mağazalarının görünür yerlerine asmalarını ve kürk karşıtı mücadeleye destek olmalarını sağlamaktır.

~~~~~~~~~~~~~~

Kürke Hayır Platformu tarafından yapılan bu çağrı metninin tamamını okumak ve platformun web sitesini ziyaret etmek için lütfen tıklayınız.

“Vitrinler Kansız Olsun” üzerine 4 yorum

  1. Bence bu harika bir proje! Ulkemizde maalesef kurk hakkinda cok yanlis bilinc var!!! Bu proje umarim kurkun vahsetini herkese gosterir!!

  2. Insanlarin inanilmaz vurdum duymazliklarini bir nebze de sarsabilmek umuduyla, kampanyanizi sonuna kadar destekliyorum. Cabalariniz icin de insanlik adina tesekkur ediyorum.

  3. hanımlar, artık gerçekten kürk olmadan da yılan ve timsah derisi olmadan da şık ve konforlu giyinebiliyor. ama belki ilk çağdaki akrabalarınıza özeniyorsunuzdur o başka.. onlar sadece ihtiyaçları olduğu için bunu yaptılar… teyzelerimizde sokakta sıklıkla gördüğümüz o giyilebilir hayvan leşi ile dolaşan artık genç hanımları da gördükçe onların da ilk çağdaki akrabalarının mantığından çok aşağıda olduğunu düşünerek gülüyorum…
    Kürkleri alınan hayvanları biliyorsunuz rica ederek üstlerinden almıyorlar Hanımlar ve beyler!!
    Kullanan herkesin hayvan katliamının ortakçısı hatta baş aktörü olduğunu düşünüyor ve bu kampanyayı kendim ve doğada avcıların elinden kurtulmaya çalışan tüm canlılar adına yürekten destekliyorum…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir