Ünlü Türk Biyologları

Sitenin sahibi olarak bunu itiraf etmek biraz acı ancak Doğatarihi.net’in genel ziyaretçi profilini; arama motorlarında kullandıkları anahtar kelimeler vasıtasıyla siteye erişenler oluşturmaktadır. Bu anahtar kelimelerin en popüler olanlarından bir tanesi, yukarıda da görüldüğü üzere ünlü türk biyologları dır. Ki web teknolojileriyle haşır neşir olanlar, yukarıdaki resmin Google Analytics verisi olduğunu anlayacaklardır.

Ünlü Türk Biyologları başlıklı bir derleme yapmak cesaret ister düşüncesiyle hep çekindim şimdiye kadar. Lakin tüm bilgi akışımızı yönlendiren internet aleminde bu başlıklı bir kaynağın da olmaması büyük bir eksikliktir. Bu nedenle; Doğatarihi.net’e, yine aynı adlı bir kategori açıp, değerli meslektaş ve hocalarımın biyografilerini ve biyolojiye olan katkılarını yayınlamayı istiyorum. Tıpkı, Doğa Bilimciler kategorisi altında yayınladığım tercüme ve derleme biyografiler gibi.

“Ünlü Türk Biyologları” üzerine bir yorum

  1. merhaba …
    biyoloji bölümünü severek okudum fakat nedense okul arkadaşlarım ölsun hocalarım olsun hep bu bölümü bana kötülediler fakat ben hevesimden ve merakımdan hiçbirşey kaybetmedim ve bir gün bir laboratuvar çalışması yapabileceğim bir ortam olucak ve ben de hipotezlerimin doğruluğunu kanıtlayıp şeker hastalığını tek aşamada ortadan kaldırıcam…
    thank you..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir