XV. Ulusal Biyoloji Öğrenci Kongresi

Şu günlerde; Türkiye Biyoloji Ögrencileri Platformu‘nun web sitesinin giriş sayfasında şöyle bir yazı mevcut;

“03-06 Eylül 2007 tarihleri arasında Konya’da düzenlenen XIV. Biyoloji Öğrenci Kongresi’ne 4 kişi katıldık ve 14 yıldız gerçekleşen kongrede Gaziantep Üniversitesi’ni 4 sözlü bildirimle en iyi şekilde temsil ettik. Kongrenin son günü yapılan oylamada; 33 üniversitenin temsilcilerin kullanmış oldukları oyların 19’unu olarak XV. Ulusal Biyoloji Öğrenci Kongresine ev sahipliği yapmaya hak kazandık. Gaziantep Üniversitesinde ilk kez düzenlenecek olan kongremize Gaziantep Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Topluluğu, Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı ve Biyoloji Bölümü destek vermektedir.

27-30 Ağustos 2008 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan XV. Ulusal Biyoloji Öğrenci Kongresi’ne Türkiye’nin bir çok üniversitesinden 300-350 lisans ve lisansüstü öğrenci katılımını beklemekteyiz.
Amacımız; bilimsel gelişmelerin paylaşılacağı, bilim ışığı altında ufkumuzun gelişeceği ve dostlukların pekişeceği bir kongre sunmaktır. Üç günlük bilimsel programın ardından Güneydoğu ve Doğu Anadolunun eşsiz güzellikleri, çok farklı kültürleri ve leziz damak tadı ile Gaziantep’te buluşmak ümidi ile….”

Ne güzel, ne mutlu bu gençlere. Onlar ki, yüreklerinin tüm güzelliklerini cömertce insan olmak adına, bilime sunmuşlar. Çıkarsız bir şekilde, safça Biyoloji adına, bilim adına mücadele ediyorlar. Umarım her biri, güzel yerlere gelir. Biyoloji bölümlerini böylesi pırıl pırıl gençler doldurur. Umarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir