Türkiye Örümcekleri

Türkiye Örümcekleri

Türkiye Örümcekleri

2006’nın Haziran ayında, ilk internet sitesi deneyimim olan Türkiye’nin Araknoloji Portalı adlı siteyi yayınladığım günlerde; bu siteye birde Türkiye Örümcekleri adlı bir bölüm eklemiş ve ülkemizde dağılım gösteren örümcekleri liste halinde vermiştim. Ardından Araknoloji Derneği kuruldu. Bu kez aynı listeyi güncelleyip derneğin internet sitesinde yayınladım (15.02.2007 tarihinde); yine Türkiye Örümcekleri adıyla.

Aradan yaklaşık iki yıl geçti. Ülkemizin örümcek faunası zenginleşti. Eklemeler oldu doğal olarak. Bazı türler sinonime düştü, bazıları çıkartıldı listeden v.s. Dernek olarak; Dünya’daki emsallerimize ayak uydurmamız gerekiyordu. Daha ayrıntılı, daha düzenli ve sürekli güncellenen bir tür listesi ve bu listeyi içeren bir internet sitesi şart olmuştu.

Saygıdeğer hocam Prof. Dr. Abdullah Bayram’ın, görüş ve önerileri doğrultusunda; sevgili arkadaşım ve meslektaşım Dr. Tarık Danışman ile ele ele, kafa kafaya verip, Türkiye örümcekleri tür listesini güncelledik ve başlı başına bir internet sitesi olarak yayınlamaya başladık (Version 08.1.0).

Takip edecek versiyonlarda; sitemizi çok daha ayrıntılı ve kullanışlı bir hale getireceğiz. Merak eden, ilgisini çekenler için;

Türkiye Örümcekleri [Spiders of Turkey]

“Türkiye Örümcekleri” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir