Son Söz

Hakikat şehrine yolcu değilsen; ne yolcuyu eğle, ne yolu incit. Aşık Hüdai *

120 m2’lik evde iki tane köpekle yaşadığım için her gün şahit olduğum şeydir it dalaşı. Son iki gündür yazdığım yazılar hakkında pek çok mesaj aldım. İçlerinde hakaret, tehdit içerenler olduğu gibi takdir ifade edenler de vardı.

Hiç kimseyle it dalaşına girmek taraftarı değilim. Son sözlerimi söyleyip, konuyu kapatacağım ve mikroskobumun başına döneceğim.

  1. A. Murat Eren, Türkiye’nin kanayan bir yarasına dikkat çekmiştir. İddialarında bence haklıdır. Haksız olduğuna inananlar bunu uygun platformlarda ispatla mükelleftirler.
  2. Ben A. Murat Eren’in elbette avukatı değilim. Onu savunmuyorum. Kaldı ki savunulacak bir şey yaptığına da inanmıyorum. Aksi olsa bile, Onu savunmak bana düşmez. Yaptıklarına bakılırsa IQ’su benden çok daha yüksek bir arkadaş. O zaten kendisini savunur. Lütfen savunma ile dayanışma kelimeleri arasında ki farkı idrak edin.
  3. İsimsiz gelen mesajları kesinlikle yayınlamayacağım.

Ayrıca bu ağ sayfasının 2007’den bu yana günlük tekil hiti ortalama 100 civarındadır. Bir anda 1500’lere fırladı. Ziyaretçilerin yarısının bu çocuğun arkadaşları ve hazzedenleri olduğunu varsayarsak, diğer yarısı hazzetmeyenleri olsa gerek. Hazzetmeyenleri keşke onunla uğraşacaklarına işlerine bakıp makale yazsalar, bilimsel bir faaliyette bulunsalar. Rezil olan bizler olsak, ülkem ve bilim kazansa. Hazzedenleri içinde akademisyen olanlara sözüm; ışığı seyredeceğinize, aydınlığını ardınıza alıp dalın karanlığa (zaten dalanları tenzih ediyorum).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir