Yasal Uyarı

Doğa Tarihi.Net” Kadir Boğaç Kunt’un kişisel ağ günlüğü olup, 26530 sayılı “İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDAKİ KANUN HÜKÜMLERİ” ne göre, T.C. Anayasasının 25 ve 26. maddelerinin güvencesi altında yayınlanmaktadır.

Sitede yer alan yazıları ancak sahibinden izin almak ve ilgili sayfaya doğrudan bağlantı vermek şartıyla kullanabilirsiniz.

Site WordPress üzerine kurulmuştur. İçerik Kadir Boğaç Kunt’a aittir. Site üzerinden dışarı verilen bağlantılardaki sitelerin içeriğinden Kadir Boğaç Kunt sorumlu değildir. Site içerisinde kişilerin din, dil, vicdan ve hürriyet haklarını küçümseyen veya hakaret içeren yazı bulunmamaktadır. Aksini düşündüğünüz durumlarda iletişim kurup yazı hakkında önerilerinizi ve isteklerinizi belirtebilirsiniz.

Özgün içerik dışında yazıların veya resimlerin telif haklarıyla korunduğunu düşünüyorsanız yine iletişime geçerek yazının, resimin veya materyalin gösterimden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçiler okudukları ve görüntüledikleri yazılara yorum ekleyebilirler. 26530 sayılı yasa çerçevesinde içeriği yayınlayan kadar siteyi ziyaret edenleri de bazı sorumluluklar bağlamaktadır. Bu sorumluluklar dahilinde mevcut sayfalar üzerinde kişi zümre ve kuruluşlara hakaret içeren din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımcılığına neden olan fikir ve düşüncelerin yayınlanması, sayfalara saldırı amaçlı bağlantılar kurulması, sayfa ziyaretçilerinin ve sayfa sahibinin kişisel bilgilerinin çalınmaya çalışılması yasak ve suçtur. İlgili mahkemeye kaydı tutulan bağlantı bilgilerinin verilmesiyle Cumhuriyet Savcılığına bu suçlar intikal ettirilir. Sayfa erişim bilgileri tutulmaktadır. Proxy ve benzeri tünel yazılımları kullanılsa dahi Türk Telekom, Savcılık dilekçesiyle bu bilgileri en kısa 1 hafta en geç 3 ay içerisinde ilgili mahkemeye iletebilir.

Dogatarihi.Net internet sitesi üzerinde bilgisayarınıza zarar verecek kişisel bilgilerinizi temin edecek herhangi bir yazılım ve kod dizimi bulunmamaktadır. Siteye üyelik için e-posta adresinizi vermeniz gerekebilir. Sizden alınan bilgiler 3. şahıslara kesinlikle verilmemektedir.

Saygılarımla

Kadir Boğaç Kunt