Savaş Kunt'un "Geçmişe Özlem" Şiiri

Babam, Savaş Kunt; 2000’li yılların başında Geçmişe Özlem başlıklı bir şiir kaleme almıştı. O tarihlerde, bu şiirini Alanya’da yayın yapan yerel bir radyoda bir kaç kez okumuş; şiirin beğeni görmesi üzerine Geçmişe Özlem yerel bir dergide de (Alanya Vizyon) yayınlanmıştı (yukarıdaki resmi tıklayınız). Takip eden yıllarda babam Savaş Kunt, aynı adlı şiirinin devamını da getirdi ve şiirlerini “Geçmişe Özlem 1 ve 2” olarak dost meclislerinde bizlerle paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde adının “Hüseyin İpekçi” olduğunu sandığım bir beyefendinin bazı popüler sitelerde paylaştığı video, Alanya’lılarca ilgi gördü. Videonun içeriği babamın kendi sesiyle okuduğu “Geçmişe Özlem” şiiriydi. Akabinde epey e-posta aldım. Videoya ulaşamayanlar olduğu gibi, şiirlerin tam metinlerini isteyenler de vardı. Öncelikle “Hüseyin İpekçi” beyin hazırladığı video.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GpLRixEH3yk[/youtube]

Şiirinlerin tam metinlerine de buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

“Savaş Kunt'un "Geçmişe Özlem" Şiiri” üzerine 4 yorum

  1. Alanya: geçmişin özlemini duyan, geçmişte ki değerleri yad eden ve onu dile getiren Savaş abiyi unutmaz. buna vesile olup duyurabildimse art niyetsiz. emeği geçen herkese teşekkürler … saygılarımla….. HÜSEYİN İPEKÇİ

      1. (Tuşa yanlışlıkla bastım, yarım kaldı. Devam ediyorum). Ben bu şiiri internette araştırırken, şairinin Savaş Kunt olduğunu öğrendim. Dergideki resmini görünce, soyadını hatırlamadığım çok eski arkadaşım olduğunu gördüm. Zira bu Yaz Alanya’da kendisini aradım ve bulamadım. Ona kabak boyamayı öğreten kişi benim. 15 yıl Alanya’da yaşadım. İlk, orta ve liseyi orada bitirdim. 1978’den beri Ankara’da yaşıyorum. Yeni Alanya’da köşe yazıyorum ve Türkiye’nin İlkleri kitabının yazarıyım. Şiirin 1. bölümünü aldım, ancak 2. bölümüne ulaşmak istiyorum. Lütfen bana yazılı olarak gönderebilir misiniz? Bir cevap verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir