Richard Dawkins'in Sitesini Adnan Oktar Kapattırdı

Hoş bu tahmin edilen bir şeydi lakin bugün ilgili açıklama “Evrimci Yazarın Sitesini Adnan Oktar Kapattırdı” başlığıyla basına yansıdı.

Ünlü evrim teorisyeni Prof. Richard Dawkins’in internet sitesi, Adnan Oktar’ın şahsı ve “Atlas of Creation” kitabı hakkında kişilik haklarını ihlâl eder nitelikteki yazılar nedeniyle Şişli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla tedbiren kapatıldı. Kaynak…

Yaratılış Atlası adlı kitabının ilk cildine; “Bundan 150 yıl kadar önce, İngiliz doğa gezgini Charles Darwin seyahatlerinde edindiği bazı gözlemlerden yola çıkarak, daha sonra hiçbir bilimsel bulguyla desteklenemeyecek olan bir teori ortaya attı” cümlesiyle başlayıp; onlarca hipotez, teori ve kanunun sahibi olan bir Biyoloğu, sırf evrim teorisine olan karşıtlığı nedeniyle gezgin seviyesine indirecek kadar biyoloji formasyonundan uzak olan Sayın Adnan Oktar bu karardan sonra eminim çok mutlu olmuştur. Hakkıdır da.

Ben Sayın Adnan Oktar’a kızmıyorum. Hoşumuza gitsin ya da gitmesin doğru bildiğini yapıyor. Benim asıl kızgınlığım Türkiye’deki Biyolog dernekleri ve yıllarca evrim üzerinden prim yapıp; bu çok fazla sorgulanması gereken mahkeme kararına şimdiye kadar ses çıkartmayan meslektaşlarıma.

Not: Fikirlerini beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, ancak Richard Dawkins saygın bir Zooloji profesörüdür. Kariyeri, eğitimi ve kişiliği bellidir. En son kitabı olan “Tanrı Yanılgısı” nın Türkiye yayıncısı “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçunu işlediği iddiasıyla yargılanmış ve beraat etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir