Kürke Hayır Platformu'ndan: Mudo Yetkililerinin Dikkatine!

Kürke Hayır Platformu

Sayın Yetkili,

Kürke Hayır Platformu olarak Mudo firmasının koleksiyonlarında gerçek tavşan kürkü içeren giysi ve aksesuarlara yer vermekte olduğu bilgisini almış bulunuyoruz.

Mağazalarınızda satışını yapmakta olduğunuz ürünler, çoğunlukla Asya ülkelerinden ithal edilmekte olup, herhangi bir sebeple kürk satın alan kişilerin dahi bundan derhal vazgeçmesini sağlayacak koşullarda üretilmektedir. Son yıllarda PETA ve Humane Society International gibi kuruluşlar tarafından yayınlanan videolarda yer alan ve kürk çiftliklerindeki hayvanların dramını gösteren görüntüler, kürk endüstrisinin aslında ne denli kanlı ve vahşi olduğunu kamuoyuna duyurmuştur. Bu görüntüler ve yayınlanan raporlara göre, her yıl milyonlarca hayvan kürkleri için boyun kırma, boğma, anal ve vajinadan elektrik şoku verme gibi akıl almaz yöntemlerle öldürülmektedir. Kürk endüstrisinin kurbanları arasında yabani hayvanlar bulunduğu gibi tavşan, kedi, köpek ve çinçilya gibi kürk çiftliklerinde daracık kafeslerde tutularak yukarıda kısaca değindiğimiz koşullarda katledilen hayvanlar da bulunmaktadır.

Kürk üretimindeki vahşetin yanı sıra, dünyada gittikçe artan kürk karşıtlığının farkında varmaya başlayan tacirler, kedi ve köpek kürkünden ürettikleri ürünleri pazarlarken etiket sahteciliği yapmakta ve sanki çok daha matah bir durummuş gibi tavşan kürkü kullandıklarını iddia etmektedirler. Yani mağazalarınızda satışa sunduğunuz ürünlerin gerçekte hangi hayvana ait olduğu konusunda tam olarak bilgi sahibi olmayabilir ve tüketicilerin kandırılmasına bilmeden ortak olabilirsiniz. Bu durum, müşteri memnuniyetine önem veren bir firmanın güvenilirliği için bir handikaptır.

Günümüzde pek çok firma ve moda tasarımcısı kürk hakkındaki gerçeklerin farkına vararak kreasyonlarında gerçek kürk kullanımından vazgeçmektedir. Kürke Hayır Platformu olarak siz Mudo yetkililerinden ricamız, benzer bir kararla kürkün bir moda unsuru olmadığının, aksine canlı yaşamına kasteden ve doğaya geri dönüşümü olmayan zararlar veren bir ürün olduğunun altını çizmemize destek olmanızdır. Bu anlamda Kürke Hayır Platformu tarafından hayata geçirilecek olan “Vitrinler Kansız Olsun” projesine katılmanız ve mağazalarınızda kürk ürün ve aksesuarlara yer vermeyeceğinizi kamuoyuna duyurmanız bizleri ve kürk karşıtı binlerce insanı mutlu edecektir.

Saygılar,
Kürke Hayır Platformu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir