Karst Araştırma Gurubu

Sevgili Mağaracı Arkadaşlar,

Üniversitemizin (Dokuz Eylül Üniversitesi) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi -DAUM- bünyesinde Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Karst Araştırma Gurubu adı altında bir bilimsel araştırma gurubu kurulmuştur.

Gurubun çalışma alanları karstik bölgelerde geoteknik problemler, karst ve tektonik, paleosismoloji, yapısal karst jeolojisi ve karstik yeraltı sularının ilişkisi olarak belirlenmiştir. Ayrıca gurup DAUM kuruluş şemasında bulunan deprem arama kurtarma konusunda da profesyonel çalışmalar yürütmektedir.

Gurup akademik gurup ve uygulama ekibi ile çalışmalarına başlamıştır. DAUM-KAG sadece bilimsel çerçevede çalışmalarını sürdürürken tüzel kişiliğe sahip ilgili kurumlara her türlü konuda yardım ve desteklerini esirgemeyecektir. DAUM-KAG Akademik gurup ve uygulama gurubu şu kişilerden oluşmaktadır;

Gürkan Özden, Hasan Sözbilir, Mehmet Utku, Birol Kaya, Özer Akdemir, M.Fatih Büyüktopçu, Oruç Baykara, Aykut Bayraktar, Joseph Scott Oliphant, Hakan Durmuş, H. Utku Çakır, Ş. Ferhat Yüzgül.

Hepinize İyi Çalışmalar

M. Fatih Büyüktopçu DAUM-KAG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir