Husky Yavruları

Yıllar gibi geçen gün ve haftaların ardından, dün akşam saat 19:00 sularında sevgili kızımız, biricik Sibirya Kurdumuz, Dost; doğum sancılarının başlaması üzerine odasına çekildi. Onun odası aynı zamanda bizim de odamız. Ancak o, günler evvelinden hazırladığımız sepetini değil, doğurmak için bizim yatağımızı tercih etti. Esasında köpeklerde doğum hakkında araştırma yaparken, böylesi bir ihtimalin (üstelik kuvvetli bir ihtimal) yaşanılası olduğunu okumuştum. Gelegelelim bizim haylaz Husky, son ana kadar istirahat için yerde duran sepetini tercih ettiği halde, doğum esnasında fikir değiştirip rahatlığından dolayı yatağımıza kuruldu. Neyse, canı sağ olsun.

Figen ve ben, Dost’un doğum olayını vukuatsız bir şekilde atlatmasını kesinlikle beklemiyorduk. Husky besleyenler bilirler; fazlasıyla başlarına buyrukturlar, sıkıntıya gelemezler. Bu nedenle, bebeklerini ihmal edebileceğini ve doğum sonrası kademeleri beceremeyeceğini düşünerek, kendimizce her türlü tedbiri almıştık (Baticon, Steril Makas, Pens, İplik, Temiz Havlular gibi). Ancak Dost bizi mahcup etti. İlk doğumu olmasına rağmen minicik yüreğinde barındırdığı, Yüce Allah’ın ona bahşettiği annelik duygusuyla hemen hemen bizim yardımımıza ihtiyaç duymadan üç tane yavru dünyaya getirdi.

[googlevideo]http://video.google.com/videoplay?docid=2807894913468216844[/googlevideo]

Dikkat!
Video Görüntüleri Doğum Anına Aittir
Rahatsızlık Verebilir

Yavrular son derece sağlıklı ve haşarılar. Üçü de erkek. Annelerinin memelerini eme eme bir hal oldular. Dost da çok yoruldu. Perişan oldu. Zaman zaman uyuyor, arada kalkıp yavruları yalıyor. Sonra tekrar uyuyor. İşi var en az bir buçuk ay daha bu canavarlarla.

Doğum esnasında Dost’u ve bizi yalnız bırakmayan, Ümitköy Happy Pety Center Veteriner Kliniği çalışanlarına teşekkürü ailecek borç biliriz.

[googlevideo]http://video.google.com/videoplay?docid=-8761045210556408400[/googlevideo]

“Husky Yavruları” üzerine 2 yorum

  1. Ezgi hanım bu yanıtlaması zor bir soru… İlk çiftleşmesi mi? Hamile kalmadan evvel kaç kez çiftleşti? Bunların hepsi etkili faktörler diye biliyorum…

    Net sayı öğrenmek istiyorsanız şayet; ultrasona sokmanızı tavsiye ederim. Veteriner hekiminiz de elle muayene ederek tahmini bir sayı verebilir….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir