Bu Siteye Erişim Engellenmiştir

Geocities de İnternet Erişimine Kapatıldı!

Haber esasında eski. Dünya üzerinde, yüzbinlerce insana ücretsiz web alanı sağlayan ve Yahoo’nun uzantısı olan Geocities aylardır kapalı. Geocities üzerine kurulmuş herhangi bir siteye giriş yaptığınız zaman, yukarıda görüldüğü üzere şu yazı ile karşılaşıyorsunuz.

BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

ANKARA 9.SULH CEZA MAHKEMESİ, 04/02/2008 tarih ve 2008/140 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by “TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI” according to the order of: ANKARA 9.SULH CEZA MAHKEMESİ, 04/02/2008 of 2008/140.

İyi ama neden? Bunun cevabını bir türlü bulamadım. Son dönemde Adnan Oktar’ın kişiliğine hakaret edildiği gerekçesiyle WordPress, Google Groups gibi sitelerin; Atatürk’ü küçük düşürmeye yönelik bazı görüntüleri barındırdığı içinde YouTube’un kapatıldığına şahit olduk. İyide Geocities neden kapatıldı?

Pedro Cardoso; Portekizli bir araknolog. Aracnis adlı, Geocities üzerine kurulu güzel ve faydalı bir sitenin de sahibi. Şimdi ben aylardır bu meslektaşımın sitesine erişemiyorum. Neden?

Entomological News. Dünyanın en saygın bilimsel zooloji dergilerinden bir tanesi. Onun da web sitesi Geocities üzerine kurulu. Buyrun bakın.

Bu ayıptır. Bu acziyettir. Bu sansürdür. Böylesi davranışlar bizi küçük düşürür. Yazık, yazık, yazık…

“Bu Siteye Erişim Engellenmiştir” üzerine 3 yorum

  1. bu sitede zararlı ne var açıklayında anlayalım. eski sansürcü zihniyetten vaz geçin. siz pkk asala sitelerine sansür koyun. yanlış kapatma yapmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir