Elikesik'li İlyas Şehit Oldu

Şair Sunay Akın “Makiler” şiirinde ne güzel dile getirir;

Bir an önce görülsün diye Akdeniz, Toroslarda ağaçlar hep çocuk kalır…

İşte Alanya’nın, Elikesik köyü ağaçların hep çocuk kaldığı, Torosların güney yamaçlarına kurulu, kekik kokulu bir köydür. Ve bir gün Elikesik’li çocuk İlyas, köyünün kendi gibi çocuk ağaçlarını özler. Oynamaya gelir onlarla, allar içinde, eller üstünde.

Bu kahreden olay hakkında en anlamlı açıklama Alanya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Mehmet Ali Dim den geldi;

Alanya olarak acı bir haberle sarsıldık. Ülkemizi kana bulayan kanlı terör örgütü PKK’nın son kurbanı ne yazık ki bir Alanyalı oldu. Şırnak’ta vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna, bölücü teröristlere göğsünü siper eden Alanyalı Çavuş İlyas Güzel’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Tesellimiz, evladımızın vatanı için canını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşmış olmasıdır.

Alanya olarak daha önce de vatan uğruna şehitler verdik. Balkan Harbi’nde, Çanakkale’de, Çatalca’da, Kurtuluş Savaşı’nda ve Güneydoğu’da daha önce de Alanyalılar şehit düştüler. Şu iyi bilinmelidir ki, Alanya’nın yiğit evlatları, son şehidimiz İlyas Güzel kardeşimiz gibi vatanın bekası, milletin kurtuluşu, ülkenin birlik ve bütünlüğü için canını vermekten hiç bir zaman imtina etmeyeceklerdir. Şehidimizi rahmetle ve şükranla son yolculuğuna uğurlarken, acılı ailesine ve aziz Alanyalılar’a sabır ve başsağlığı dilerim.”

“Elikesik'li İlyas Şehit Oldu” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir