Curt Kosswig

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xWZ7ZdaHCws[/youtube]

Efsane Zoolog Ord. Prof. Dr. Curt Kosswig

Yukarıdaki videoyu aylar evvel YouTube a yüklemiş ve blog sayfamda yayınlamıştım. Malum YouTube kapandı ve geleceği de meçhul. Ben de aynı dosyayı bu kez Google Video sitesine yükledim [Youtube versiyonu için buradan).

Değerli hocamın aziz hatırası önünde saygı ile eğilirken; onun Türk Biyolojisine kattıklarını yeni nesil biyologların öğrenmelerini ve kendilerine seçtikleri sahte kahramanlar yerine, böylesi değerli bilim adamlarını örnek almalarını temenni ve acizane tavsiye ediyorum.

“Curt Kosswig” üzerine 3 yorum

  1. ilk önce bir sürü türün epitetinde kosswigi sözcüğü ile karşılaşınca kimdir nedir diye merak etmiştim. Kimseden tatminkar bir cevap gelmemişti ben de üstelememiştim. 19. Ulusal Biyoloji Kongresinde şimdi zooloji profesörü olan doktora öğrencisi Mustafa Kuru onun adına çağrılı bir sunum yapınca ancak tanıyabilmiştim rüyalarını Türkçe gören benden daha Türk bu Almanı.

  2. hocam size çok teşekkür ediyorum ben günlerdir kosswig hocamızın çekilmiş bir belgeselini arıyordum onu bi türlü bulamadım fakat bunu da sizin sayenizde izlemiş oldum
    onu herkes bilmeli ve örnek almalı onun gibi olmak dilegiyle
    naciye cihan
    saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir