Cem Mumcu Vs Ece Erken

Cem Mumcu

Serde az biraz delilik olduğundan olsa gerek; psikiyatristlere karşı her daim sevgi ve yakınlık hissetmişimdir. Cem Mumcu da psikiyatrist olmasının yanında bu ülkenin en renkli simalarından birisi bence. Ekşi sözlükte onun adına açılmış başlığın ilk yazısı aynen şöyle; “o bir terapist, o bir deli, o bir komik, o bir yazar, o bir şair, o bir usta, o bir…”

Evet… Cem Mumcu’yu sayfama taşımama sebep olan hadise şu şekilde vuku buluyor. Takip edenler bilirler, Cem Mumcu aynı zamanda Habertürk kanalında yayınlanan “Kısa Devre” programının da yorumcularından. Kısa Devre’de, Mavi Şeker Ece Erken’in ATV televizyonunda yayınlanan “Mavi Şekerim” programının 29 Ekim Cumhuriyet bayramındaki yayını bant olarak ekrana getiriliyor. Ece Erken, programında canlı yayına aldığı minik bir çocuğa “Benimle evlenir misin, aşkım, bebeğim, kuşum, yavrum, en büyük mavi şeker” gibi ifadeleri tekrarlamasını istiyor, minik çocuk da bunları söyleyerek herkesin sempatisini kazanıyor.

Bu görüntüleri izleyen Cem Mumcu, vakıayı şu şekilde yorumluyor; “Ne bileyim abi, ne diyeyim ulan hekim olarak ben buna. Zaten olan biten belli. Bunu anlamak için hekim olmaya gerek yok. Ama çok abuk yani, ne oluyoruz orada? Televizyonda bir diziyi veya bir filmi seyrederken bile, mesela ameliyat görüntüsünün bile üzerini kapatan, sigaranın da üzerini kapatan bir sistemimiz var. Bunları kapatıyoruz, peki kapattınız. Bunu ne yapacaksınız? Bunu ne yapacaksın? bunu nerene sokayım? Yani ben bunu nereme sokayım ya?”

Doğru söze ne denir? Büyüksün usta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir