Böğüler, Et Yiyen Canavarlar…

Aşağıdaki yazıyı “24 Ağustos 2006 – 14:26:00” tarihinde bir internet sitesinin forumuna yazmışım. O günlerde aynı mesajı mübalağasız yüzlerce forum sitesi ve internet üzerinden ulaştığım e-posta adreslerine yollamış, dostluğumuz belli olsun diye “Böğü” ler adına bir şeyler yapabilme telaşına düşmüştüm.

Merhaba,
Son günlerde yazılı ve görsel basında ”Böğü” ler hakkında bilimsellikten uzak, tamamen hurafelere dayalı bir takım haberler yapılmaktadır. Böylelikle ”Böğü” ler hedef haline gelmekte ve yaşama imkanları kısıtlanmaktadır. Çok sevimli olmamaları onların yaşam haklarını gaspetmemizi sağlamaz. Yapılan haberler kasıtlı olmayabilir lakin halkımızda oluşturduğu önyargı tartışılmaz. “www.araneae.com.tc” adresinden Böğü’leri tıklayarak ya da “http://araneae.sitemynet.com/solifugae/” adresinden direkt ”Böğü”ler ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.
Lütfen bu e-mail’in mümkün olduğunca kişiye ulaşmasını sağlayın. Yüzyıllar boyunca Anadolu insanı bu canlıyı kilimine nakış olarak işledi. Hedef haline gelmesin…

Kadir Boğaç Kunt

Not: araneae.com.tc benim ilk web sitem, ilk göz ağrımdı.

“Böğüler, Et Yiyen Canavarlar…” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir