Böğü, Örümcek Değildir

Yukarıdaki resimde, Google arama motoru vasıtasıyla ağ siteme gelen ziyaretçilerin kullandıkları bazı anahtar kelimeleri görüyorsunuz (Google Analytics verileri). Solifugae türü örümcek; Böğü, Örümcek; Et yiyen örümcek; Böğü; Solifugae, Örümcek; Et yiyen örümcekler en revaçta olan anahtar kelimelerden bazıları.

Ben bu konuyu belki onlarca kez bu sayfalarda dile getirdim. Hatta Böğüler hakkındaki haberlerin en yoğun olduğu 2006 yazında bir çok basın kuruluşuna yapılan yanlışı vurgulamak ve oluşabilecek önyargıları ortadan kaldırabilmek adına e-posta bile gönderdim. Benim ve derneğimizin bireysel mücadelesi ile ancak buraya kadar oluyormuş; yukarıda görülen anahtar kelimeler böğülerin toplumda hâlâ örümcek olarak bilindiğinin en güzel örneği.

Böğüler, örümcek değildir. Akrep ne kadar örümcek ise; böğüler de o kadar örümcektirler. Böğüler tıpkı diğer örümceğimsiler (örümcek, akrep, otbiçen) gibi hayvansal gıdalarla beslenirler. Ancak bilinen ve anlanılan şekilde et yemezler. Hele hele insanı hiç yemezler.

Ayrıntılı ve doğru bilgi için lütfen tıklayınız.

“Böğü, Örümcek Değildir” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir