Biyologlara Duyuru!

Değerli Meslektaşlar;

Özellikle işsiz meslektaşlarımız veya herhangi bir kurum / kuruluş bünyesinde çalışıp kendisine yeni bir iş olanağı sağlamak isteyen meslektaşlarımız; 31 Ocak – 31 Mart tarihlerinde yapılacak olan sınav başvurularınızı mutlaka yapınız.

Çevre mühendisleri mücadele ederek, çevre görevlisi olma hakkını sınava girmeden aldılar. Diğer meslek örgütleri ise kendi içlerinde bu konuyu yoğun biçimde gündemlerinde tutmakta ve kendi meslektaşlarını çevre görevlisi olmaları için yönlendirmekteler. Fakat o kadar duyurmamıza ve defalarca yazmamıza rağmen, malesef bazı meslektaşlarımız internetten, ilgili yönetmelikleri okumaya dahi üşenip, Çevre Görevliliğini, ilgisi olmayan başka alanlarla karıştırmaktadırlar. Buradan bir kez daha tekrarlıyorum; eğer haklarınızı bilip, o haklarınızı almazsanız, başkaları sizin yerinize alır. Sonrada oturup hepberaber, biyologların neden işsiz olduklarını tartışırız. O nedenle bu imkanları zamanında değerlendirmek sizlerin yararına olacaktır. Yeni mezun, hiçbir tecrübesi olmayan 2 tane çevre mühendisi danışman firması kurabiliyorken, biyologlar neden kuramasın ?? Tesislerde çalışan makina mühendisleri, kimya mühendisleri kendi işlerini bırakıp çevre görevlisi olmanın yollarını ararken, üstelik kendi alanları sayılabilecek bir konuda biyologlar malesef bihaberler !!!

Başlıbaşına bir iş ve istihdam alanı olan ve serbest meslek icra etme, yani kendi şirketini kurma imkanı sağlayan (ki bu durum oda olabilmeninde temel şartlarından) çevre görevlisi olma fırsatını iyi değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.

Sınava başvuracak meslektaşların; Sınav başvuru süresini geçirmeden önce, elektronik veya mobil imzalarını alması gerekmektedir. Mobil imza için, 128 K’lık bir hattınız olması gerekir (eğer mevcut hattınız 128 K’lık değilse kolayca Tukcell İletişim Merkezlerinden değiştirebilirsiniz) ve Tukcell İletişim Merkezlerinden Mobil İmza Başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonrada sınav için elektronik ortamda Çevre ve Orman Bakanlığı web sitesinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Bilgilerinize sunarım. Saygılarımla.

Uzm. Biyolog Tarık PATIHAN
Genel Sekreter

Not: Konu hakkındaki ilgili gelişmeleri “Biyologlar Dayanışma Derneği” ağ sayfasından (tıkla) takip edebilirsiniz. KBK.