Biyologlar İçin Kolay Olan Ne Kaldı Ki?

Biyologlar Birliği Derneği

Biyologlar Birliği Derneği yönetim kurulu üyesi, sevgili meslektaşım Gökhan Kavuncuoğlu, uzun bir süre evvel, “Biyologlar için kolay olan ne kaldı ki?” başlıklı bir yazı yazmış. Gökhan’ın isyan, sitem ve serzeniş yüklü bu haklı malumu tekrarının metnini yeniden vermeyeceğim. Ancak sorusuna cevap vermek isterim buradan. Biyologlar için kolay olan ne mi kaldı? Söyleyeyim hemen. İşsiz kalmak çok kolay mesela.

“Biyologlar İçin Kolay Olan Ne Kaldı Ki?” üzerine 3 yorum

 1. kesınlıkle abi. issizlik bizim için artık bir o kadar kolay.

  sen yıllarca dirsek çürüt sistematik, evrim, ekoloji, genetik, biyokimya kas kas kas. Ailenden o kadar para iste. Saçında saç. Ağzından diş kalmasın ama ne iş yaparsın. hiç bişey. Zoolojık alanları insanı dahil ederek söyluyorum Tıpçılar kapatmıs,Botaniksel anlamda ziraatçılar kapmış. Mikrobiyoloji vardı işte bir ara sağolsun doymak bilmeyen tabibler odası onuda aldı. arkasından embrıyolojı cıktı ona sevındım sagolsun yıne doymak bılemdı bazı kurumlar onuda elımızden aldı. Ne kaldı geriye işssizlik.
  Geçmiş olsun kardeşlerim

 2. bunları duydukça üzülüyorum. esasında ben ne olursa olsun biyoloji okucam kesinlikle kararlıyım :). hayvanlar, doğa beni hayatta ailemden sonra mutlu eden tek şey.
  sonunda parasızlık da olsa istediklerimi başarabilirsen ne mutlu bana.
  parasız dünyada bir hiçsin ama zaten her ne okursan oku artık doğru düzgün bir iş bulamassın en iyisi en iyi olup ideallerinin peşinden gitmek..

 3. Yazmadan geçemiyeceğim.Biyologlar için kalan tek şey işsizlik ise çok iyi!Bunun suçlusu kim acaba düşünen var mı?Biyoloğun biyoloğa ettiğni acaba ziraatçinin ziraatçiye;veterinerin veterinere ya da tıp doktorunun tıp doktoruna ettiğini hiç gördünüz mü?Hangi biyolog hangi biyoloğun elinden tuttu?Mesleğimiz için neler yaptık?
  Akademik kariyerim esnasında başka meslek grupları yardım eder, çalışmalarımı desteklerken biyolog arkadaşlarımın yaptığı kötülükleri yazsam çok satan bir kitap olur.
  Daha odasını bile kuramamış bir meslek grubunun ağlamakla vakit geçirmeye hakkı yoktur bence.Kariyerinin doruğundaki Hocalarımız’a da bu arada büyük görevler düşmektedir.
  Saygılarımla,
  Dr.Handan Türkmen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir