Biyologlar Birliği Derneği Elazığ Şubesi Kuruldu

Biyologlar Birliği Derneği

Biyologlar Birliği Derneği Elazığ şubesi kuruldu. Şubenin başkanlığına getirilen Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi biyoloji eğitimi anabilim dalı başkanı Yrd. Doç Dr. İsmail Türkoğlu yazılı açıklamasında, derneğin, biyologların mesleki haklarının korunmasını ve ulusal biyoloji sorunlarının çözümlenmesini, ülkenin biyolojik zenginliklerinin korunmasının sağlanması doğrultusunda çalışmalarda bulunmak, sağlık, eğitim, endüstri, işletme, güvenlik, çevre, tarım, turizm, balıkçılık, biyoloji ve biyolojinin diğer uygulamalı alanlarına bilimsel katkılar sağlamak, bu alanlarda çalışan biyologların standartlarını yükseltmek amacıyla kurulduğunu kaydetti.
Dernek olarak biyologların mevcut durumundan daha geniş çalışma alanları ve imkanlarına sahip olmasını, daha iyi iş ortamlarının oluşmasını sağlamayı, sahip olunan çalışma ortam ve şartlarının daha iyi standartlara kavuşmasını, yeni çalışma sahalarının oluşması ve olgunlaşmasında öncülük etmeyi, haklarını savunmayı ve biyologlar arasında birlik, dayanışma ve kaynaşma ortamı oluşturarak güçlü bir sosyal yapılanmanın oluşmasını amaçladıklarını ifade eden Türkoğlu, biyologları derneğe üye olmaya davet etti.
Kaynak: AA

“Biyologlar Birliği Derneği Elazığ Şubesi Kuruldu” üzerine bir yorum

  1. ben ısparta süleymen demirel üniversitesi mezunuyum istanbulda yaşamaktayım. bir elazığlı olarak buna benzer projelerde elazığında adını duymaktan gurur duyuyorum tebrik ederim başarıların devamını diliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir