Bafra'da Doğa Katliamı

Denizleri, ormanları katlettik sıra dağlara geldi. Buyrun seyreyleyin… Haberin kaynağına ulaşmak için lütfen tıklayınız…

~~~~~~~~

İşte Bir Doğa Katliamı

Aşağıda remini gördüğünüz tepe, Derbent Barajı yanındaki DSİ’ye ait piknik alanın ve gölün hemen arkasında bulunuyor. Bu tepe AY-BET şirketi tarafından taşocağı yapılmak üzere Devletten alınmış. Firmanın araçları şu anda tepenin ortasından yol açımına başlamışlar. Edindiğimiz bilgilere göre açılan yol hizasının üstü yerle bir olacak.

Tıpkı bir jiletle kesilmiş gibi taş elde edilmek üzere araçlar ile dümdüz yapılacak. Bu haberi önemli kılmak için daha fazlasını yazmaya gerek var mı sizce?
Bu haberde resimler konuşmuyor mu? Duyarlı vatandaşlarımızı bu vakaya tepki göstermeye davet ediyoruz. Çobansız köyde mi yaşıyoruz? Bu izinleri verenler nerede yaşıyor? Gözleri mi kör, yoksa gönülleri mi? Bir sene önce aynı arazide Özel İdare tarafından kurulan şantiyeyi protesto etmek için bizlerden destek bekleyen, Hiç çekinmeden olumsuz raporlar hazırlayıp bağlı bulundukları Vakıflara gönderen, Dağ, Taş, Kelaynak denilince yakalarından rozetleri, ellerinden mikrofonları eksik etmeyenler… Neredesiniz? Sizleri bizzat davet de ettik. Ne o, gücünüz devlete mi yetiyor. O olaydan daha vahim gördüğüm bu doğa katliamında sessiz mi kalacaksınız? Şimdi bu sayfanın solunda gördüğünüz anketi oylayarak
ve haber altındaki yorum bölümüne tepkilerinizi (özellikle yorum altına gerçek isimlerinizi ekleyerek) yazarak desteğinizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir